Вие имате прво да ја знаете вистината

Авион се урна во Сибир, двајца патници се тешко повредени

Две лица се во критична состојба поради повредите здобиени во падот на мал авион во близина на локалниот аеродром во регионот Алтај, во југозападен Сибир.

Во извештајот на ТАСС се наведува дека едно повредено лице е на апарати за вештачко дишење на одделението за интензивна нега е во критична состојба, додека другата жртва е свесна, но е ставена во вештачки предизвикана кома.

Властите покренаа истрага за падот на малиот авион кој вчераутро се урна во близина на селото Старобелокурика во регионот Алтај во Сибир.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!