Вие имате прво да ја знаете вистината

Заложничка криза во Загреб: Маж се заклучил во станот и се заканил дека ќе се разнесе

Во загрепскиот кварт Дугаве заврши полициската акција поради дојава дека на петтиот кат од зградата се одвива заложничка криза.

Непознат маж се заклучил во станот со боца плин и се заканувал, а наводно не бил сам.

На местото на настанот биле и пожарникарите кои со скокалница дошле пред зградата. Заложничката криза успешно заврши откако специјалците упаднаа во станот и го уапсија човекот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!