Вие имате прво да ја знаете вистината

мачката Кефир стана хит на интеренет поради својата големина, многумина мислат дека е куче (фото)

Не е потребно многу труд за мачките да ги освојат срцата на луѓето и да станат вирални на Интернет. Денес на Интернет има многу видеа или слики од домашни миленици. Сепак, некои животни се издвојуваат поради нивните уникатни карактеристики.

Ова е случај со мачка по име Кефир која живее со нејзината сопственичка Јулија во Русија. Не ѝ требаше многу време на мачката да се издигне над другите поради нејзината големина.

Нејзиниот сопственик за порталот Bored Panda изјавил дека Кефир сега има една година и 9 месеци и тежи околу 12 килограми. Иако мачката е веќе голема, Јулија очекува таа да порасне уште малку.

Нормално е да порасне додека наполни три години, рече Јулија.

Јулија истакна дека е комично како другите реагираат кога ќе ја видат мачка бидејќи таа е огромна.

Многу луѓе првично мислат дека тоа е куче, додаде таа.

Но, Кефир е нежна мачка и сака да јаде природна храна.

Ова е нежно мало маче во телото на огромен ѕвер, истакна Џулија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!