Вие имате прво да ја знаете вистината

(Видео)Рибари во Црна Гора спасиле редок вид ајкула

Двајца црногорски рибари спасија и вратија во морето заштитен вид на ајкула.

Според порталот Н1 Хрватска, Дејан Бојановиќ испратил видео од будванските рибари Владан Буздован и Данило Јовановиќ.

Станува збор за вид склон кон подлабоки води, кој е заштитен, а месото може да биде исклучително опасно за консумирање.

Овој благороден гест воодушеви многумина и стана хит на социјалните мрежи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!