Вие имате прво да ја знаете вистината

Емина Јаховиќ со серија атрактивни фотографии покажа дека години се само број

Во пресрет на нејзиниот 40-ти роденден, Емина Јаховиќ ги воодушеви фановите на Инстаграм со серија атрактивни фотографии. Многумина заклучија дека сега е во најдобрите години.

Нејзините следбеници се воодушевени откако пејачката со серија фотографии ги поздрави “четириесеттите”.

Пејачката, која долги години живее во Истанбул, позираше во мини фустан кој ги истакна нејзините долги нозе, за кои многумина тврдат дека се најдобри на сцената.


Коментарите добија честитки од нејзините фанови и комплименти дека нејзините години се одлични, а имаше и такви кои прашуваа кога ќе излезе новиот албум. Чекаме сингл, албум и настапи, напишаа фановите.

Емина неодамна изјави дека минатата година, придружена со коронавирус, ја направила посилна жена.
Го намалив кругот на пријатели, станав помудра, посочувствителен, човек кој сега има разбирање за другите, рече пејачката.

Покрај успешната кариера, Емина е грижлива мајка и на синовите Јаман и Јавуз, кои ги има со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, а токму тие и приредија специјално роденденско изненадување минатата година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!