Вие имате прво да ја знаете вистината

Влезниците за Олимпијадата во Пекинг нема да бидат пуштени во продажба, ќе бидат распределени меѓу одредени групи луѓе

Влезниците за Зимските олимписки игри 2022 во Пекинг нема да бидат пуштени во продажба. Тоа го пренесува Ројтерс повикувајќи се на организацискиот комитет на Игрите.

Билетите се очекува да бидат поделени на одредени групи луѓе.

Претходно се дозна дека поради пандемијата на коронавирус, натпреварите ќе се одржи без странски гледачи.

Приемот на кинески навивачи на трибините сè уште не е официјално објавен.

Олимпијадата во Пекинг ќе се одржи од 4 до 20 февруари.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!