Вие имате прво да ја знаете вистината

Експлозија во Подгорица, има загинати: Скаљарац убиен?

Едно лице загина во експлозија на возило на улицата Партизански пут во Подгорица, јавуваат локалните медиуми.

Ова за „Вијести“ го потврдија од Полициската управа.

Безбедносната институција не го соопшти идентитетот на загинатиот во експлозијата што се случи околу 10 часот.

Според некои информации, Јасминко Шаховиќ е убиен, Црногорските медиуми пишуваат дека тој наводно бил член на криминалниот клан Скалјар.

Истрагата е во тек.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!