Вие имате прво да ја знаете вистината

Леброн Џејмс им се извини на навивачите на Лејкерс

Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс им се извини на навивачите на тимот за лошите настапи на последните натпревари.

– Се извинувам и ветувам дека ќе бидеме подобри! – напиша Леброн на Твитер.

Лејкерси загубија три од последните три натпревари, вклучувајќи го и вчерашниот поразот од Денвер со 37 разлика (96:133), по што тимот беше критикуван од легендарниот играч Меџик Џонсон.

Лејкерси се на 8. место во Западната конференција со негативен биланс победи-порази (21-22).

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!