Вие имате прво да ја знаете вистината

Новоизбраната Влада попладнево ја одржува првата седница

Новоизбраниот состав на Владата денеска ја одржува  првата седница со која претседава премиерот Димитар Ковачевски.

Седницата на Владата почна во 14 часот.

Владата, што беше изгласана ноќеска, има 21 член, еден повеќе од претходниот состав.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!