Вие имате прво да ја знаете вистината

Селин Дион ја одложи турнејата: „Имам грчеви, сè ме боли…“

Музичката ѕвезда Селин Дион (53) во саботата објави дека го одложува северноамериканскиот дел од нејзината турнеја „Courage“ поради постојани здравствени проблеми.

„Навистина се надевав дека сум подготвен за сцената, но сфатив дека треба да бидам потрпелива“, изјавила пејачката која има „постојани и болни грчеви во мускулите“.

Канадската ѕвезда на „Quebec“ прво мораше да ја одложи турнејата поради пандемијата, а потоа ги одложи настапите во Лас Вегас помеѓу ноември 2021 и февруари 2022 година.

Турнејата требаше да продолжи на 9 март со настап во Денвер и други 15 американски и канадски градови до 22 април.

Поради гореспоменатите здравствени проблеми кои не стивнуваат, пејачката на Твитер објави дека ѝ треба многу повеќе време да закрепне отколку што мислела.

Пред избувнувањето на пандемијата во март 2020 година, Селин Дион одржа 52 настапи.

Европскиот дел од турнејата треба да започне на 25 мај во Бирмингем.

„Ќе бидам многу среќна кога ќе закрепнам, кога пандемијата ќе биде зад нас и кога ќе се вратам на сцената“, рекла музичката дива.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!