Вие имате прво да ја знаете вистината

Се огласи и девојката на најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ: Новак го депортираат за да не биде најдобар во историјата!

Сашка Веселинов, девојката на најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ, напиша на Инстаграм „да расчисти сомнежи“ во ситуации кога е тешко.

Во неколку фотографии и реченици, тажниот исход можеби најдобро го опиша Сашка Веселинов, девојката на најмладиот брат на Новак.

Во ситуации кога е тешко, сите сомнежи се расчистуваат. Кој е тука за вас затоа што ве сака и затоа што се грижи, кој сака да земе барем парче торта, кој сака да се види. Тоа не значи поддршка ако си таму само кога сè оди добро. Кој сега ќе одговара за претрпениот стрес, непреспиените ноќи, нарушениот углед на целото семејство и неговата безбедност, за кршењето на сите човекови права. Јас сум оптимист и секогаш мислам дека се ќе биде во ред. А кој знае зошто е тоа. Дефинитивно невиден срам и неправда во историјата на спортот, напиша Сашка на својот Инстаграм профил.

Таа потсети дека Моника Селеш била избодена со нож за да не стане најдобра во историјата на женскиот тенис.

Новак Ѓоковиќ е депортиран од Австралија за да не стане најдобар во историјата на машкиот тенис , напиша Сашка.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!