Вие имате прво да ја знаете вистината

Автомобилот и тоне во замрзната река, а таа „мртва ладна“ на покривот си прави селфи!

Неименувана жена паднала низ мразот во неделата попладне додека возела по замрзнатата река Ридо во предградието на Отава, Канада, но нашла време да направи неколку селфи фотографии додека станарите од блиските домови извлекле кајак за да ја спасат од покривот на автомобилот што тоне.

На снимката објавена на социјалните мрежи се гледа како две лица влечат кајак кон местото на несреќата. На жената, која позирала за селфи и било помогнато да се искачи на безбедно, а потоа била префрлена на цврста земја.

„Во ред, мислам дека сега ќе можам да одам“, вели жената.

Во автомобилот немало никој освен неа, а иако возењето по замрзната река само по себе не е нелегално, таа заработила пријава за опасно возење, пренесува Дејли Мејл и додава дека жената одбила лекарска помош по бизарна несреќа.

Едно видео покажува автомобил како брза по замрзната река, но не е јасно дали тоа било намерно или низа несреќни околности.

  • Условите на мраз во овој период од годината можат да бидат многу непредвидливи. Уште еднаш апелираме до граѓаните да се држат подалеку од мразот заради сопствена безбедност – соопштија од полицискиот оддел во Отава.

Возилото на несовесната жена се уште е во реката и затоа полицијата забележува дека истото „може да претставува опасност за љубопитните набљудувачи кои излегуваат на мразот“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!