Вие имате прво да ја знаете вистината

Ердоган му приреди величенствен дочек на Вучиќ во Анкара, повеќе од 1,6 милиони луѓе го погледале видеото кое го објави турскиот претседател (видео)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера беше во еднодневна посета на Анкара, каде што беше му беше организиран спектакуларен пречек од претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган.

По серијата средби и потпишаните значајни документи, двајцата претседатели изразија задоволство од досегашната соработка меѓу двете земји и најавија нови заеднички проекти.

На крајот, Ердоган приреди гала вечера во чест на српскиот претседател Вучиќ.

Претседателот на Турција на Твитер сподели видео од пречекот на Вучиќ, а тоа видео го погледнале повеќе од 1,6 милиони луѓе.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!