Вие имате прво да ја знаете вистината

Харден го напушта Бруклин?

Американецот Џејмс Харден има опција во договорот да стане слободен играч или да земе 47 милиони долари по продолжување следната година.

Останува прашањето што ќе избере поранешниот МВП на НБА, а сега се шпекулира дека се уште не одлучил.

Можно е Харден да ја смени франшизата, која би била негова четврта, откако пред Бруклин играше за Хјустон Рокетс и Оклахома Сити Тандер.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!