Вие имате прво да ја знаете вистината

Јелена Розга: Поради здравствени проблеми не можам да се здебелам ниту половина килограм

Пејачката Јелена Розга се појави во една емисија каде откри дека има здравствени проблеми, кои не и дозволуваат да се здебели.

– Добра генетика, секако Далмација, море, Сплит, но и моите проблеми со тироидната жлезда. Не ми дозволуваат да се здебелам ни половина килограм – изјави Розга.

Пејачката долго време се бори со овие проблеми.

– Јас се чуствувам добро. Знаат да ме задеваат. Пред неколку дена беше лошо, сега е добро. Не се откажувам, само насмевка на лицето и позитива – изјави таа во емисијата „Амиџи шоу“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!