Вие имате прво да ја знаете вистината

Во Словенија повторно над 10.000 заразени, врвот на бранот се очекува на почетокот на февруари

Во последните 24 часа во Словенија се потврдени 10.288 нови заразени со коронавирус, што е помалку од вчерашниот рекорд од над 12.000 случаи/

Словенечките власти проценуваат дека ситуацијата е тешка, но е под контрола, со предвидувања дека врвот на овој бран ќе биде во првата недела од февруари.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!