Вие имате прво да ја знаете вистината

Лидија Бачиќ сака повторно да биде во „Ѕвездите пеат“.

Музичкото шоу „Ѕвездите пеат“ наскоро ќе се врати на малите екрани, пишуваат „24 часа“. Пејачката Лидија Бачиќ (36) е во преговори со ХРТ за враќање во шоуто, а се чека конечната одлука на програмската директорка Марија Немчиќ и уредничката Марија Седмак.

Последната сезона се емитуваше пред година и пол, а Лидија тогаш требаше да настапи со Дин Котиг. Таа го откажа настапот поради короната.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!