Вие имате прво да ја знаете вистината

Никола Јокиќ пак збесна: Сруши тројца, па се залета на судијата, а потоа влезе тренерот на Денвер (ВИДЕО)

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ одигра одличен меч против Лос Анџелес Клиперс, српскиот ас постигна 49 поени со 14 скока и 10 асистенции, но можеше да го заврши натпреварот многу порано. 

Имено, Јокиќ по дуелот со тројцата кошаркари на Клиперс побара прекршок, но наместо да досуди во негова корист, судијата му го покажа техничкка грешка на МВП на лигата, што уште повеќе го изнервира. 

Јокиќ тргна кон судијата, но тренерот на тимот од Колорадо, Мајк Мелоун, скокна и го спречи Србинот да добие уште едно техничка, а воедно и исклучување. 

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!