Вие имате прво да ја знаете вистината

Познатиот Црногорец го сретна Ѓоковиќ, го гушна и му раскажа виц за Федерер и Надал: Ѓоковиќ паѓа од смеење (Видео)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по посетата на манастирот Острог е во посета на Жабљак.

Таму го запознал Јован Радуловиќ, комичар од Подгорица, попознат по прекарот Јоџир.

Јован му пријде на Новак, го прегрна и кажа виц за Роџер Федерер и Рафаел Надал.

Ноле, слушни го ова… Овој Надал и Федерер играат, а сега се префрлаат, играат добро … Кој е тоа? – го прекина Новак и ги насмеа сите присутни.

Кој е тој … Малиот, од Швајцарија… Федерер го победува, а Надал се врти и вели: Брат, знаеш ли дека јас сум Ѓоковиќ за тебе – заврши Јоџир.

Следуваше урнебесна реакција.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!