Вие имате прво да ја знаете вистината

Џенифер Лопез ја покажа шемата за вежбање која е заслужна за нејзините импресивни стомачни мускули (Видео)

Џенифер Лопез на 52-годишна возраст изгледа зачудувачки, а на Инстаграм сподели видео од нејзината рутина за тренирање на кое го покажува напорот потребен за нејзините стомачни мускули.

Пејачката и актерка е и мајка на две деца, а во видеото ги покажа затегнатите стомачни мускули и затегнатите раце во црн топ и хеланки додека правеше низа вежби.

На снимката, Лопез користи тегови за да го вежба горниот дел од телото пред да легне на клупа за да направи превртени стомачни мускули.

Следбениците беа воодушевени од нејзиниот изглед и посветеноста на вежбањето, па напишаа бројни пофалби во коментарите, нарекувајќи ја „супержена“ и „фитнес инспирација“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!