Вие имате прво да ја знаете вистината

Забарана за камиони на Стража и на патот Маврово – Дебар

Поради снежни врнежи изутринава од 07:00 часот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на на превој „Стража“ на патниот правец Кичево-Гостивар.

Забрана за камиони е воведена и на патниот правец Маврово-Дебар, информира АМСМ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!