Вие имате прво да ја знаете вистината

Објавена нова снимка! Новак УЖИВАЛ на роденденот на српската убавица! (ВИДЕО)

Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ, гостуваше на роденденот на убавата српска тенисерка Олга Даниловиќ.

Најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ по агонијата и депортацијата од Австралија ги полни батериите, и ја искористи можноста да се одмори во Србија и Црна Гора.

По посетата на соседната земја, тој беше на прославата на српската тенисерка Олга Даниловиќ, која во саботата направи забава за нејзиниот 21 роденден, а Новак беше меѓу највеселите во еден белградски ресторан во центарот на градот.

Првиот рекет на светот дојде во друштво на кумот Невен Марковиќ и ја зголеми радоста на ќерката на легендарниот кошаркарски ас Предраг Даниловиќ!

Атмосферата беше одлична, а малото, но одбрано друштво уживаше во жива музика…

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!