Вие имате прво да ја знаете вистината

Владата ќе одржи седница

Владата на Република Македонија денеска ќе ја одржи седмата редовна седница.

Седницата ќе почне во 16:30 часот, а ќе се одржува преку видео-конференциска врска.

Како што наведува владината прес-служба, за заклучоците и одлуките јавноста ќе биде информирана преку соопштение.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!