Вие имате прво да ја знаете вистината

Возило „Бе-Ем-Ве“ усмрти пешак на булевар „Гоце Делчев“ во Скопје

Од МВР за МИА потврдија дека денеска во 11:25 часот било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ патничко моторно возило „Бе-Ем-Ве“ со кумановски регистарски ознаки удрило во пешак. Во несреќата пешакот починал на местото на настанот.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Во моментов се врши увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!