Вие имате прво да ја знаете вистината

Георгина за “тешкиот” начин на живот со Роналдо: “Ќе одев на работа со автобус, а дома ќе морав да се вратам со бугати”

Георгина Родригез , свршеницата на познатиот фудбалер Кристијано Роналдо , призна дека и било тешко да се навикне на луксузниот начин на живот на фудбалерот.

27-годишната убавица, која на Инстаграм ја следат речиси 30 милиони луѓе и чиј документарец „Јас сум Георгина“ наскоро ќе се емитува на Нетфликс, откри дека и било тешко да се навикне да оди на работа со автобус, а да се враќа дома во бугати на Роналдо.

Таа раскажа и како неколку пати се губела во неговата луксузна вила вредна 4,8 милиони фунти.

Кристијано знаеше да ја земе од нејзината работа како асистент за продажба на модниот бренд Гучи во Мадрид. “Таму ќе стигнев со автобус и ќе одев во бугати. Од продажба на луксузни предмети, се префрлив на носење на истите на црвениот тепих. Имам милиони придружници и јас сум сопруга на најследениот маж во светот”, рекла Георгина.

Таа, исто така, се присети на времето кога се губеше во луксузната шпанска вила на Роналдо, велејќи дека се борела со големината на неговиот луксузен дом откако пораснала во поскромен дом.

„Кога првпат дојдов кај Кристијано, се губев секогаш кога одев во кујната по чаша вода. Понекогаш ми требаше половина час да го најдам патот до дневната соба бидејќи не знаев по кој пат да одам. Беше огромна куќа. „Од мала сум навикната да живеам во мали станови. Ми требаше околу половина година за конечно да дознаам каде се наоѓа некоја просторија во неговиот дом“, открила таа.

Нејзиното интервју дојде откако нејзиниот вујко Хесус Хернандез ја нарече „најзлобна жена на светот“ и ја обвини дека „го заборавила семејството по средбата со Роналдо“. Ја одгледал откако татко и завршил во затвор, а сега наведува дека контактирала со нив „само еднаш или двапати откако дознал дека е во врска со познатиот фудбалер“.

“Можеби се срами од нас и мисли дека е подобра од нас затоа што не го живееме нејзиниот луксузен начин на живот. Никогаш ништо не сум побарала од неа. Таа не контактираше само еднаш или двапати откако дознав дека е во врска со Роналдо”, рече вујко и.

Хесус се грижел за Георгина и нејзината сестра откако нивниот татко Хорхе завршил во затвор поради шверц на кокаин од Шпанија вреден 100.000 фунти, кога Георгина имала само четири години. „Се грижев за неа и нејзината сестра, им купив облека, им платив струја и вода. Направив се за нив. Георгина живееше со мене кога беше тинејџерка, до денот кога мојот шура беше вратен во Аргентина“, рече тој.

Тој не е единствениот член од семејството на Георгина кој ја нарекол „злобна“. На истото мислење е и нејзината полусестра Патриша Родригез . Еднаш ја замолила Георгина да го праша Кристијано дали ќе му даде автограм на нејзиниот син кој го обожава, но Георгина и одговорила дека „не може бидејќи Роналдо е на одмор“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!