Вие имате прво да ја знаете вистината

Сега сум најголема легенда, Нема веќе никој, останав сам! Болни зборови на Мухарем Сербезовски: јавно призна од која колешка бил фасциниран 50 години!

Пејачот Мухарем Сербезовски признава дека му е тешко бидејќи останал без соборците, колеги со кои изградил успешна кариера и откри дека би сакал да отпее по една песна за секој од нив.

Имено, во времето кога имал најмногу настапи, времињата биле поинакви и пејачите постојано биле на сцена и во автомобил, а денес, како што вели, се е поинаку. Најтешко му е што останал без соборците.

Јас сум зад воланот на 1.500 километри и не ми е тешко, а син ми да речеме оди со авион каде што може. Тоа е генерацијата, се насмеа пејачот, кој истакнува дека не сака кафе факултет.

Тој што е роден за песна, не му треба кафеана факултет. Музиката е широк поим и морам да бидам искрен. Моментално сум најголемата жива легенда во Југославија. Сите што беа со мене ги нема.

Сакам да отпеам песна за секој колега поединечно, истакна тој и призна од која пејачка бил фасциниран цели 50 години.

Таа е Реџепова, но Уснија. Таа е примадона, дама, убавица. Беше послаба пејачка од Есма, но многу интелигентна жена , искрено изјави Мухарем Шербезовски за Грандонлајн.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!