Вие имате прво да ја знаете вистината

Се пишуваше дека е болна, па дури и дека е умрена, конечно е откриено каде се наоѓа Кралицата Елизабета (фото)

Вчера во медиумите се појавија фотографии на кои се гледа како кралицата го напушта замокот Виндзор со автомобил и оди во Сандрингам.

Во последните години многу се зборува и пишува за здравствената состојба на кралицата Елизабета Втора , но се чини дека последните најави за откажување на јавните собири предизвикаа лавина коментари за нејзината здравствена состојба.

Откако во последните месеци малку се појавуваше во медиумите, а особено откако јавноста не слушна никакви вести за неа од нејзината божиќна честитка, во некои медиуми се појавија гласини дека кралицата е во многу лоша здравствена состојба.

Сепак, британскиот весник стапил во контакт со биографот на кралицата, кој открил каде е нејзиното височество. Таа моментално е во својот замок во Сандрингем за да биде сама и мирно да размислува за настаните што го снашле нејзиното семејство минатата година.

Вчера во медиумите се појавија фотографии на кои се гледа како кралицата го напушта замокот Виндзор со автомобил и оди во Сандрингам. Она што ни „падна во очи“ е фактот што овој пат кралицата седеше на задното седиште од автомобилот, наместо на возачкото каде често ја гледавме.

Таа, наводно, ќе престојува во викенд куќата „Вуд Фарм“, која има дури пет спални соби, а во неа често престојувал нејзиниот покоен сопруг принцот Филип откако се повлекол од јавниот живот.

Нејзиното патување доаѓа само неколку дена откако кралицата му ги одзеде сите воени и кралски титули на нејзиниот син Ендру, како и веста дека нејзиниот внук Хари ќе покрене постапка против британската влада за своја безбедност.

Во оваа викенд куќа принцот Филип имал мал тим со персонал и не биле обврзани да носат униформи, бидејќи наводно не сакал формалности.

Куќата со пет кревети, која се наоѓала во затскриениот дел од имотот во Сандрингам, има поглед на море, а наводно кралицата готвела и перела алишта за време на нејзиниот престој.

Кралицата го посети и овој имот за да ја одбележи годишнината од смртта на нејзиниот татко. Оваа година ќе го одбележи својот платинест јубилеј и ќе стане владетел со најдолг стаж во британската историја.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!