Вие имате прво да ја знаете вистината

Данијела Мартиновиќ објави емотивна приказна: Среќна сум затоа што нуркам низ животот во еден здив

Данијела Мартиновиќ на својот Инстаграм објави емотивна приказна за женското пријателство и поддршка. Најавувајќи го концертот за Денот на жената, пејачката рече дека карантинот го започнала со своите пријатели.

– Драги девојки, драги жени. Добив безброј Ваши пораки во кои ми опишавте зошто сте среќни што сте жени и ме трогна многу, многу… Затоа треба да ти раскажам приказна.

На почетокот на заклучувањето и целиот страв со кој сите се соочувавме, моите пријателки Ана, Дорис, Бригита, Нела и јас решивме да се дружиме секој петок во 21 часот преку видео повик со намера да се утешиме, поддржуваме, охрабруваме и инспирираме една со друга. На една наша дружба темата беше дека секоја од нас требаше да и каже на секоја кој е квалитетот што, според нас, ја прави посебна – започна таа.

– Имаше прекрасни описи, искрени, сигурни, храбри, топли, духовити… и ни беше многу лесно, но потоа дојде малку поголем предизвик, а тоа беше дека секоја од нас требаше да каже која е особината што не тера да мислиме дека сме посебни. И тука настана проблемот.

Никоја од нив не можеше да каже убав збор за себе. Тргнавме да се охрабруваме и на крајот успеавме. Вешто ги водев охрабрувајќи ги да станат свесни за нивните убави особини, а потоа дојдов јас на ред и настана тишина… Не знаев што да кажам. Ги гледав на екранот нивните лица како ме бодрат, а потоа успеав да изговорам … Среќна сум затоа што нуркам низ животот во еден здив!

За нас е многу поприродно да се лутиме на себе, да бараме повеќе од себе, да се осудуваме, но да се пофалиме беше многу потешко, речиси невозможно. Им благодарам на моите прекрасни Пријателки, им благодарам на сите драги Жени кои беа и се моја инспирација на патот на мојот живот. Ви благодарам што сте толку храбри и смели да најдете убав збор за себе и да го споделите… Вие сте мојата инспирација.

Се гледаме на концертот „Отворено срце“ на 8 март во Лисински – напиша Данијела.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!