Вие имате прво да ја знаете вистината

Кадиров повеќе од јасен, да сум јас на местото на Путин одамна ќе ја “окупирав” Украина

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров вчера изјави дека одамна ќе ја окупирал Украина да беше на местото на Путин и дека САД ја користат таа земја за поставување воена база на нејзина територија.

Ако има луѓе во Украина, тие мора да се спротивстават, а ако ги нема, тогаш Русија мора да преземе мерки. Ако Америка или некој мисли дека е можно да ја уништи Русија или да ја окупира и да ја клекне нашата земја на колена, тоа никогаш нема да се случи. Да бев претседател, одамна ќе ја окупирав Украина, ќе испратив војници таму, ќе воспоставев ред – рече Кадиров.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!