Вие имате прво да ја знаете вистината

Нејмар призна дека сакал да се врати во Барселона, а неговиот живот беше наречен-Совршен хаос

Нејмар Јуниор штотуку го објави новиот документарен филм на Нетфликс за неговиот живот и кариера наречен Совршен Хаос. Продуциран е од Uninterrupted, продукциска куќа во сопственост на Леброн Џејмс.

Бразилската суперѕвезда, моментално е во Пари Сен Жермен, но претходно играше во Барселона, открива неколку фасцинантни ситници за себе кога бил многу блиску до заминување од ПСЖ за да се врати во Барселона во одреден момент.

Нејмар влета во првиот тим на Сантос во 2009 година кога имаше 17 години. Со нив тој три пати ја освои Кампеонато Паулиста, како и Копа Либертадорес пред да и се приклучи на Барселона во 2013 година.

Во Каталонија, тој освои две титули во Примера и Лигата на шампионите во 2015 година. Тој ја напушти Барселона во летото 2017 година.

Бразилецот откри дека неговиот татко дури започнал разговори со Барселона за да се договори. Тој очајно сакал да се врати на Камп Ноу за да му се придружи на Меси. Но, случајно, неколкуте месеци подоцна Аргентинецот се приклучи во ПСЖ и Нејмар ја изгубил волјата да се врати во Барселона.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!