Вие имате прво да ја знаете вистината

НОВАК НА ЛИТУРГИЈА ВО ХРАМОТ НА СВЕТИ САВА: Најдобриот тенисер на светот се причести на големиот српски верски празник (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер на верскиот празник Св.Сава присуствуваше на литургијата во храмот Свети Сава во Белград.

Новак Ѓоковиќ беше на литургијата со родителите, мајката Дијана и таткото Срѓан, каде се причести.

Разбирливо неговото присуство предизвика големо внимание кај сите верници кои во тој момент се најдоа на исто место.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!