Вие имате прво да ја знаете вистината

Основата на нејзината исхрана е овошјето: Тридневно мени на Јелена Карлеуша полно со витамини и здрави намирници

Популарната пејачка своевремено беше на строга диета, која им ја кажа на своите фанови на Инстаграм, а тамошните медиуми минатата пролет објавија како ќе изгледа нејзиното мени за три дена.

Пејачката Јелена Карлеуша е позната по својата исклучително витка фигура со која може да се гордее од почетокот на кариерата и благодарение на која може да се чувствува многу самоуверено и опуштено во провокативните костими што ги носи на сцената.


Како што и самата признала, пред неколку години имала проблеми со вишокот килограми.

Никогаш не сум била подебела! Сега јавно ќе признаам, немам проблем со тоа. Имам 75 килограми – изјави таа во емисијата Кирилица.

Сепак, набргу потоа, Јелена беше старата – можеби уште попривлечна од било кога и што е најважно, се чувствуваше поздраво. Свесна е дека здравјето започнува со правилна исхрана.

Здравјето е апсолутно и влегува само преку устата. Вие сте здрави колку што се храните здраво. На крајот на краиштата, погледнете се во огледало голи. Сликата јасно ќе ви каже каде грешите – истакна таа во една прилика во интервју за Курир . -Никогаш во животот не сум бил болна, а мислам дека за тоа е заслужна исхраната без месо, со минимум животински протеини во форма на јајца, риба и млечни производиПрво јадам многу овошје, а потоа зеленчук.

Пејачката е, инаку, поборник на веганството и вегетаријанството, а за Глоси неодамна истакна дека не им наметнуваат на ќерките што треба да јадат.

Атина е веган, а Ника јаде се. Јас не сум некоја што им наметнува на децата што треба и што не мора да јадат. Јадат што сакаат, па јас не сум од оние мајки кои ги истураат своите фрустрации на своите деца. Атина сама одлучи, а Ника оди кон тоа и затоа сум среќна. Нашата трпеза е богата со овошје и зеленчук. Ја сакаме „замената за месо“, која има идентичен вкус на месото, но е направена од протеин од грашок. Јадам млечни производи, јајца, риба, но тоа ќе го прекинам во иднина. Што се однесува до празничната трпеза, кога ќе имаме гости кои не се вегетаријанци, туку правиме јадења што секој може да ги јаде. Сакам посни кифлички од зелка, пребранац, кисели краставички, чорба без месо, салата мимоза, објасни Јелена.

Јелена, инаку, е вегетаријанка, што значи дека не консумира месо, а интересно е што најмногу не консумира нездрава храна бидејќи не ни чувствува потреба за тоа.

Никогаш во животот не сум пиела кафе, пијам најмалку три литри вода дневно. Ги презирам слатките – истакнала пејачката пред извесно време.

Инаку, Карлеуша е позната и како некој кој не сака да престојува во теретана, но може да се пофали со рамен и затегнат стомак, тесен струк и изразени стомачни мускули. Минатата година таа откри дека нејзиниот трик е посебен корсет.

Тајната е во корсетот што го носам секој ден, понекогаш навечер, често под гардероба… Редовното носење и „тренинг“ на половината со овој корсет ги топи масните наслаги и драстично го намалува обемот на половината, ги собира опуштените мускули, ја намалува гладта. , го подобрува држењето на ‘рбетот. Го препорачувам на секоја жена, особено на оние кои растат во стомакот, мајките и жените кои тренираат – открила пејачката на Инстаграм. -Имав три царски резови, три, родив две деца, го оперирав слепото црево (предниот ѕид на стомакот ми е многу слаб), не вежбам и овој корсет ми помогна многу.

Минатата година Story го објави тридневното мени на Јелена, кое можеби малку ќе ве изненади.

Мени на Јелена Карлеуша

Прв ден

Појадок: Сирење со малку маснотии 400 гр, две парчиња интегрален леб, салата
Ужина: две јаболка
Ручек: Грашок со зеленчук 400гр, салата
Вечера: Салата од тиквички

Втор ден

Појадок : овесна каша 4 лажици, микс од овошје, чиа семе
Ужина: 300гр цреши
Ручек: Потпечена боранија со зеленчук, салата
Вечера: Кисело млеко 360мл, салата

Трет ден:

Појадок : Мафини со тиквички, салата
Ужина: Витаминска салата со црвена зелка
Ручек: Печурки со зеленчук
Вечера: чорба од компири

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!