Вие имате прво да ја знаете вистината

Хабиб на познат комичар му понуди три овци за да го запознае со Мајкл Џордан

Легендарниот ММА шампион, Хабиб Нурмагомедов го знаат многу познати спортски личности, фудбалери, кошаркари и други, но овој славен борец никогаш немал можност да запознае едно легендарно име, но тоа би можело да се случи наскоро.

Имено, Хабиби има голема желба да го запознае Мајкл Џордан, повеќекратниот НБА шампион и по многумина најдобриот кошаркар кој некогаш стапнал на планетата.

Хабиб дошол во Мајами каде за првпат се одржуваат борби во неговата ММА организација Eagle FC, а таму го запознал американскиот комичар Боб Менери, кој пријатно го изненадил кога му рекол дека може да го направи тоа со Џордан, но дека запознавањето има своја цена.

Боб го прашал Хабиб колку овци е подготвен да му даде за таква услуга.

„Ако ми ја договорите средбата со Јордан, ќе ви дадам три овци“, рече Хабиб.

„Тогаш спреми ги тие три овци“, самоуверено рече Менери, очигледно верувајќи дека може направи да се сретнат овие две спортски легенди.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!