Вие имате прво да ја знаете вистината

Лото тикет купен на бензинска му донесе милиони, може да ја купи половина француска ескадрилата на Рафал

Сопственикот на лото ливче во Калифорнија во петокот вечерта освоил џекпот вреден 421 милион долари. Неговите победнички броеви беа 3, 16, 25, 44, 55 и 13.

Според Њујорк пост, билетот бил купен на бензинска пумпа во Шеврон надвор од Лос Анџелес. Тоа е исто така 13-ти најголем џекпот во историјата на Mega Millions.

– Ова е МЕГА добар петок за Калифорнија! – објави лотаријата на Твитер.

Победникот, кој допрва ќе биде откриен, ќе добие дури 289,5 милиони долари во готовина.

Инаку, Mega Millions немаа ниту еден добитник на џекпот три месеци. Во октомври, семејството Аризона освои 108 милиони долари.

Извлекувањето во петокот беше прв пат Mega Millions да ја надмине границата од 420 милиони долари, сума речиси доволна за половина ескадрила користени француски борбени авиони Рафал. Следниот Mega Millions сега се враќа на 20 милиони долари, а новото извлекување е закажано за 1 февруари.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!