Вие имате прво да ја знаете вистината

“Заспа во прегратката на нашиот син”, Вучиќ се прости од својата прва сопруга Ксенија: Ти благодарам што беше мој верен пријател

Потресните зборови на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ непосредно пред погребот на неговата прва сопруга Ксенија Вучиќ ја растажиле целата нација.

Имено, претседателот на својот личен Инстаграм профил објави сподели нејзина фотографија.

  • Ти благодарам што нашата Милица е денес силна и непоколеблива девојка, нашиот Данило е пристојно и храбро момче, ти благодарам што ги воспитуваш нашите деца дека најголема вредност е да се биде добар човек.

Ти благодарам што беше мој верен пријател и поддршка сите овие години, што верувавеше и несебично даваше се од себе, помагајќи и на нашата Србија и на народот да оди напред.

Ти заспа во прегратката на нашиот син, верувам дека така сакаше, прегратката на Милица и Данило беше целиот твој свет.

Почивај во мир и ти благодарам засекогаш за се. Твојот Александар – напиша претседателот на Србија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!