Вие имате прво да ја знаете вистината

Јелена и Новак ја реновираат вилата во Марбеља: Скелињата се веќе поставени, се прави рај за одмор по фенг шуи принципи (фото)

Јелена и Новак Ѓоковиќ реновираат семејна куќа во Марбеља.

Според шпанската веб-страница vanitatis.elconfidencial, српскиот тенисер ангажирал дизајнери и архитекти за да го украсат неговиот животен простор по негов вкус.

Истиот портал открива детали поврзани со реновирањето на вилата Каса Перла во која живее Новак со семејството, сопругата Јелена, синот Стефан и ќерката Тара.

Вилата која има девет соби, тениско игралиште, теретана и домашно кино е во голем реновирана, а работите треба да завршат во текот на летото.

Шпанските медиуми пишуваат, а англиските пренесуваат дека вилата ќе биде дизајнирана според принципите на фенг шуи.

Инаку, околу ѕидот од куќата веќе извесно време се поставени скелиња, а во главниот стан во кој спијат Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена треба да се постават прозорци од таванот до подот.

Бањите, кујните и џакузите исто така ќе бидат заменети и декорирани во согласност со практиките на фенг шуи засновани на концептите на петте елементи, дрво, оган, земја, метал и вода.

„Кога ќе завршат работите за реновирање, „Каса Перла“ ќе има чист фенг шуи стил “, рече извор од Ванитатис запознаен со деталите.

ШТО Е ФЕНГ ШУИ?

Правилата за уредување на домот на фенг шуи станаа исклучително популарни ширум светот. Современиот начин на живот подразбира брзина и флексибилност и со себе носи многу стресни ситуации со кои луѓето се потешко се справуваат.

Фенг шуи не советува како да го уредиме нашиот животен простор за да се чувствуваме подобро, да бидеме поздрави, посреќни, сакани и заљубени, плодни и богати.

Тоа е сложен систем на теории што се користат за промовирање на добра енергија во вселената. Она што е сигурно е дека добриот проток на енергија води до среќен и хармоничен дом.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!