Вие имате прво да ја знаете вистината

Убиена е сопругата на фудбалерот Иван Торес: На концерт била застрелана во главата (видео)

Кристина Аранда (29), сопругата на парагвајскиот фудбалер Иван Торес, била убиена на концерт од истрел кој ја погодил во главата.

Таа починала на пат кон болница откако била повредена на излегување.

Нејзиниот сопруг прв дојде до неа, но не можеше да и помогне.

Покрај Кристина, која беше многу позната во Парагвај по работата и бракот со Торес, повредени се уште пет лица.

Некогаш била манекенка, а во последните години работи и како фитнес инструкторка.

Според тамошните медиуми, се претпоставува дека овој напад бил планиран долго време. Покрај неа, убиено е уште едно лице.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!