Вие имате прво да ја знаете вистината

Дебелината, депресијата и алкохолот ја доведоа ѕвездата од реалното шоу до работ: “Се наоѓа во животна опасност” и се заканува смрт

Теми Слетон (35) е ѕвездата на реалното шоу на TLC „1000-Lb. Sisters“, во кое телевизиските камери го следат нејзиниот живот во руралните средини на Кентаки, а главниот фокус на приказната е нејзината борба против дебелината.

На крајот на сезоната, која моментално се емитува во САД, Тами ја посети нејзиниот баријатриски хирург, д-р Ерик Смит . Загрижен поради лошите навики во исхраната, како и недостатокот на вежбање и прекумерното консумирање алкохол, докторот заклучил дека неодговорното однесување на неговата пациентка ја доведува во сериозна опасност.

Теми Слетон

Се борам со проблеми со менталното здравје и депресија, признава Слатон.

Дали ви е полошо кога сте сами или кога луѓето се околу вас, ја праша докторот.

Најтешко ми е кога сум сама, Затоа почувствував дека треба да паузирам, да не размислувам за диетата, за врските. Треба да си го расчистам умот, само треба да работам на себе – му одговори Американката на хирургот и продолжила: Единственото нешто што моментално ме воодушевува се забавите, на кои пијам, пушам, а почнав и да вејпувам.

Колку пиеш, го интересираше докторот.

Можеби осум шишиња неделно, одговори Теми и се насмеа. Др. Смит беше видно шокиран од нејзиниот одговор.

Теми, тоа е многу. Сериозно сум загрижен поради тоа – прокоментира тој.

Тој вели дека дефинитивно сака Слатон да работи на депресијата, но не верува дека ова е вистинскиот начин да го направи тоа.

Таа тврди дека е фокусирана на менталното здравје, но всушност не направила никаков чекор кон закрепнување. Се плашам дека тоа се само празни приказни кои ги користи како изговор, таа всушност купува време и бара изговори, очигледно не сака да работи на сопствената активност, одбива да направи и најмали промени во сопствената исхрана, не сака нешто повеќе – заклучил хирургот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!