Вие имате прво да ја знаете вистината

Жељко Самарџиќ стана дедо! Се породи Миња и на свет донесе девојче со несекојдневно име!

Ќерката на Жељко Самарџиќ, Миња Самарџиќ се породи во вторник на 1 февруари и на свет донесе девојче.

Како што пишуваат соседните медиуми, Миња во придружба на нејзиниот избраник пристигнала во приватна белградска клиника каде набрзо се породила.

Породувањето поминало во најдобар ред – се роди девојче кое докторите го оцениле како највисоко, а набрзо новопечената мајка се пофали на социјалните мрежи објавувајќи ги првите фотографии и видеа со својата ќерка.

Гордите наследници го дадоа прекрасното име Анѓелија, кое има моќно значење.

Потекнува од грчкиот збор ангелус што означува гласник, ангел, земно крилесто духовно суштество слично на човекот, кое според религиозните верувања му служи на Бога и им помага на луѓето.

Гордиот Жељко остави коментар под фотографијата: Среќо наша драга.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!