Вие имате прво да ја знаете вистината

Еве зошто Џенифер Анистон не ја обвинува Анџелина Џоли за нејзинот развод со Бред Пит! Интересни детали и благи препукувања помеѓу двете убави актерки

Изгледа дека со години наназад има студена војна помеѓу две американски познати актерки и поранешни сопруги на Бред Пит – Џенифер Анистон и Анџелина Џоли. 

Сепак, медиумите во САД повеќе не се многу занимаваат со оваа врска бидејќи речиси и не се ни спомнуваат толку често. Во интервјуата, актерките ретко се обраќаат една на друга, а кога се обраќа, тоа е со доза на почит, иако нивните реченици потоа внимателно се расчленуваат и анализираат. Меѓутоа, во една прилика Џенифер изјави дека воопшто не ја обвинува Анџелина за разводот со Бред, иако се зборуваше за брачно неверство од страна на Бред со Анџелина.

Оваа таканаречена „кавга“, која можеби воопшто и не е „кавга“, започна кога Анџелина Џоли откри детали за тоа како се заљубила во убавиот актер за време на снимањето на култниот филм „Господин и г-ѓа Смит“, додека тој сè уште во тој период беше во брак со Џенифер Анистон.

Бред беше големо изненадување за мене. Бев задоволна што сум самохрана мајка на Маду. И не знаев многу за тоа кој е Бред во приватниот живот. Но, беше јасно дека е со својата сакана односно со некоја што ја сака и почитува. И двајцата живеевме исполнети животи, изјави Џоли за Vogue во 2007 година.

Убавата актерка призна во една прилика и дека во еден момент се возбудила што отишла на сетот со Пит.

Поради филмот правевме секакви луди работи заедно. Мислам така дека го најдовме тоа чудно пријателство и партнерство што се случи во нас одеднаш. Дури неколку месеци подоцна забележав дека едвај чекам да одам на работа. Без разлика дали снимавме сцена каде што се расправаме или вежбаме со пиштоли или танцуваме или изведуваме акробации – што и да правевме заедно беше забавно и бевме тим. И така станавме пар на некој начин, се присети таа во нејзината изјава.

Џенифер не успеала да сфати дека тие двајца се заљубуваат додека не заврши проектот.

Тоа траеше, всушност до крајот на снимањето додека не сфативме дека ни значи повеќе отколку што претходно си дозволувавме да веруваме. И двајцата знаевме дека тоа е всушност голема работа и нешто што ќе бара сериозно размислување, додаде таа Анџелина. Околу една година подоцна, во интервју за истиот магазин, Анистон изјави дека се чувствува непочитувано поради некои од коментарите.

Имаше нешто за што претходно не ги чуствував. Чувствував дека некои детали не се соодветни за дискусија со мене. Како тој да не можеше да дочека да оди на работа ? Тоа не беше кул, призна Анистон во 2008 година, три години по нивниот развод во 2005 година, а исто така и три години откако Џоли и Пит ја започнаа врска.

Потоа, во 2005 година, веднаш по разводот, Анистон ги објасни причините за нивното раскинување.

Едноставно е комплицирано. Односите се комплицирани. Тоа се две личности кои постојано се развиваат и ќе има моменти кога овие промени ќе се судрат. Постојат нивоа на раст и кога ќе престанете да растете заедно, таму се појавуваат проблемите, призна таа. А освен тоа, таа напомена дека недостасувало чувствителност во нивната врска.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!