Вие имате прво да ја знаете вистината

НОВАК ЃОКОВИЌ ДОНЕСЕ ДРАСТИЧНА ОДЛУКА КОЈА СИТЕ ЈА ЧЕКААТ: Кога Јелена ја нема се се менува!

Додека Јелена е во Марбеља со своите деца, Новак поминува време во Србија и Црна Гора, посетувајќи цркви и манастири.

Тоа што никој не го пропушти е тоа што за време на тие турнеи, Новак ужива во специјалитетите на локалната кујна, што многумина го поврзуваат со промената што се случува во неговиот живот откако ја нема Јелена.

Имено, промената во животот на Новак Ѓоковиќ, кој во друштво на своите родители ги посетува манастирите во Србија и Црна Гора, се случи и во исхраната. Новак, кој во последната година, освен што јаде само вегетаријанска храна, не јаде храна што содржи глутен. Сепак, судејќи по последните фотографии, кои татко му Срѓан ги објави на својот Инстаграм, Новак ја прекршил исхраната во отсуство на сопругата.

Новак во последно време дури неколку пати имал можност да јаде храна која содржи глутен и тоа го има направено. Тој на приемот во Будва земал крофна со мед, што може да се види на фотографиите од овој настан. Исто така, пред неколку дена Ноле јадеше пита со пријателите во Жабљак, а на трпезата беше ставена и пршута. Фановите не останаа имуни на ова, па воодушевено се запрашаа дали Новак, освен глутен, почнал да јаде и месо.

Промената во животот на Новак Ѓоковиќ ги воодушеви обожавателите, кои долго време не го поддржуваа кога станува збор за строга диета. Сепак, Новак се уште не ги коментирал сите детали за неговиот понатамошен режим во исхраната.

Да потсетиме, по катастрофалниот расплет на ситуацијата во Австралија, Новак Ѓоковиќ е на принуден одмор, но секако е загрижен за продолжението на сезоната.

Многубројните турнири најавија дека поради прописите на нивните власти ќе можат да бидат домаќини само на вакцинирани тенисери.

Поради сето тоа, изгледа дека првиот тенисер на светот (можеби) решил да попушти, да го погази својот принцип и сепак да се вакцинира!

Така барем тврди Даниел Микш, човекот кој ја напиша биографијата на Новак Ѓоковиќ.

За време на разговор на една телевизија во Австрија имал информација дека Новак ќе се вакцинира.

Според она што може да се слушне од неговата околина, Новак ќе биде вакциниран. Можеби за ваквата одлука придонесе и финалето од Мелбурн и 21. Грен слем титула на Рафаел Надал – изјави Микш за австриските медиуми.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!