Вие имате прво да ја знаете вистината

Новак Ѓоковиќ со сопругата денес низ Белград ги изненади случајните минувачи за време на неговата прошетка! Многумина ги воодушеви потегот на Јелена (фото)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга, Јелена се прошетаа денес низ Ада Циганлија, познато место во Белград.

По тој повод тие се сликаа со изненадените случајни минувачи.

Фотографијата на Ѓоковиќ од Ада ја објави поранешниот Дејвис куп селектор на Србија, Богдан Обрадовиќ, денес се занимава се уште како тренер кој долго време соработуваше со Новак во репрезентацијата и добро се познаваат.

На многумина им се допадна како Јелена Ѓоковиќ трпеливо чека нејзиниот сопруг да ги запознае сите што сакаа да се фотографираат со него.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!