Вие имате прво да ја знаете вистината

Откриен датумот за венчавката на Петар Грашо и Хана, истата ќе се одржи во Сплит!

Иако се шпекулираше дека венчавката е планирана за пролет, Хана Хуљиќ (31 г.) и Петар Грашо (45 г.) сепак ќе се венчаат на 19 февруари во Сплит, според информации на хрватските медиуми.

Венчавката ќе се одржи во црквата Свети Фрањо во Сплит, а на неа ќе присуствуваат блиското семејство на парот и пријателите. На свадбата требаше да има и некои познати имиња како Дина Радја со семејството.

Грашо во февруари требаше да одржи големи концерти во Загреб и Сплит, но поради мерките против вирусот Ковид-19, концертите беа одложени за март, кога се очекуваше парот да се венча.

Инаку, Хана и Грашо чекаат бебе.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!