Вие имате прво да ја знаете вистината

Што направи Путин како одговор за распоредувањето НАТО сили на ИСТОК, “потковица” околу Украина (фото)

Откако НАТО ја зголеми војската во Источна Европа, тензиите со Русија уште повеќе се зголемија. Кремљ ги обвини Соединетите Американски Држави дека придонесуваат да се зголемат тензиите уште повеќе.

Владимир Путин не премолче и како одговор на Американците во последните 24 часа ги зголеми премногу воените сили околу границите на Украина. Зголемување на војници и оружје исто така направи и во Белорусија и Молдова, каде што исто така има претходно распоредено војска.

Како всушност изгледа расподелбата на војската на Русија, околу границите на Уркаина можете да видите на сликата подолу.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!