Вие имате прво да ја знаете вистината

Еве каде Медведев “побегна” после Мелбурн! Рускиот тенисер најде вентил да се издува и испрати чудна порака: Нема веќе тенис (видео)

Рускиот тенисер Данил Медведев најде начин како да се релаксира по загубеното финале на Австралија опен, во кое загуби од Рафаел Надал со резлутат 3:2.

Медведев се откажа од турнирот во Ротердам каде доколку победеше ќе го престигнеше Новак Ѓоковиќ на АТП листата. Наместо тоа, тој реши да се дружи со сонародникот Данил Квјат, поранешен возач во Формула 1.

Русинот се испроба во картинг, а претходно му беше поклонета и возачка опрема со неговото презиме.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!