Вие имате прво да ја знаете вистината

Се огласи турскиот претседател Ердоган: За среќа имаме благи симптоми јас и мојата сопруга, нема да одмарам ќе продолжам со работа од дома!

Како што претходно објавивме, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се зарази со вирусот Ковид-19.

Претседателот на Турција се огласи на својот официјален Твитер профил и објави дека тој и неговата сопруга добиле позитивни резултати од тестот за вирусот Ковид-19.

Тој додаде дека, за среќа, имаат благи симптоми на болеста и дека откриле дека се заразени за новиот вид омикро на вирусот Ковид-19.

Турскиот лидер најави дека нема да одмара и дека ќе продолжи да работи од дома.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!