Вие имате прво да ја знаете вистината

ТАЈНАТА НА НАДАЛ КОЈА ГО ЗАЧУДИ СВЕТОТ! Рафа отсекогаш сакал НАСЛЕДНИЦИ, сега призна зошто СЕ УШТЕ НЕМА ДЕЦА!

Рафаел Надал ја освои титулата на Австралија опен по спектакуларното финале во пет сета, против Русинот Данил Медведев.

Интересно е што во публиката ја немаше неговата сопруга на познатиот тенисер.

Таа е голема мистерија, бидејќи ретко се појавува на неговите натпревари, но и воопшто во јавноста. 34-годишната Марија Циска Перељо се занимава со осигурување и има диплома по економија.

Слично како и Јелена Ѓоковиќ, Марија е директорка на хуманитарната фондација Рафаел Надал, која што познатиот тенисер ја основа пред речиси 12 години.

Надал и Циска почнале да се забавуваат во 2005 година. По 14 години врска, Рафа конечно реши да ја побара за сопруга својата долгогодишна партнерка во јануари 2019 година, додека венчавката се одржа во октомври истата година.

Тие кажаа судбоносно „да“ пред околу 350 гости во замокот Ла Форталека во Мајорка, местото од каде што и двајцата потекнуваат.

Иако двојката сè уште нема деца, Рафа често зборуваше дека би сакал да стане татко, но смета дека најдобро е да почека до крајот на спортската кариера за да може да им се посвети целосно.

Би сакал да имам деца. Јас сум семеен човек и многу сакам деца. Но, реалноста е поинаква. Како што минуваат годините, би сакал да го исполнам сонот и да имам деца, но мементално тоа не ми дозволува мојата спортската кариера – изјави тој во едно интервју.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!