Вие имате прво да ја знаете вистината

ВЕСНА ЗМИЈАНАЦ ПО ДОЛГО ВРЕМЕ НАСТАПИ ПРЕД БЕЛГРАДСКАТА ПУБЛИКА: Сите зборуваат за нејзината фризура! (фото)

Пејачката Весна Змијанац вчера настапи во еден белградски ресторан каде атмосферата беше жешка. Пејачката ги воодушеви сите со својот нов изглед, а тоа што ги воодушеви е нејзината нова боја на косата која предизвика многу коментари на социјалните мрежи.

Весна Змијанац признава дека понекогаш носи перика и изјави дека приказните за одење во Турција на трансплантација на коса не се точни.

– Единственото нешто што е точно е дека носев перики неколку пати во јавност бидејќи така ми беше полесно отколку веднаш да се потстрижам. Косата не ми опаѓа и не одам на трансплантација во Турција. Ова е мојата природна коса, прашајте го мојот фризер Борис, тој знае дали имам природна коса колку што сакам, рече Весна.

Пејачката признала и дека добила сила да продолжи да работи со полна брзина.

– Публиката ми дава сила, а вие новинарите понекогаш ме изморувате, но јас сум со вас половина век, па и вас ве сакам. Сакам да пеам, затоа никогаш не ми е тешко кога ќе се изморам, одам на одмор и наскоро се враќам. Во периодот кога бев најпозната, велев дека ќе се повлечам засекогаш, ама малку паузирам, па пак се враќам. Немам мерка во ништо, па ни во пеењето.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!