Вие имате прво да ја знаете вистината

ЛИОНЕЛ МЕСИ НЕ Е СРЕЌЕН ВО ПАРИЗ! КОИ СЕ ПРИЧИНИТЕ ЗА ПОСТОЈАНОТО ЗАМИНУВАЊЕ НА АРГЕНТИНЕЦОТ ВО БАРСЕЛОНА?

Дали Лионел Меси ќе остане во ПСЖ пократко отколку што се надеваа навивачите на францускиот клуб? Таа опција не е невозможна, ако се суди по приказната што ја донесе аргентинскиот El Confidencial.

Имено, аргентинските медиуми пренесуваат дека аргентинскиот фудбалер не е среќен во Париз, а сето тоа го потврдува со фактот дека Меси и неговото семејство го користат секој момент за да дојдат во Барселона.

Меси едноставно, тврди El Confidencial, во никој случај не е навикнат на животот во Париз. Ниту тој, ниту неговото семејство се уште не научиле француски, иако ПСЖ им ги обезбеди најдобрите приватни професори по француски јазик. Не се задоволни ниту од климата, односно од тоа што во Париз има многу повеќе врнежливи денови отколку во Барселона.

Дополнителна причина е фактот што на Меси и неговото семејство им недостасува куќата во Кастелдефелс, место оддалечено 20 километри од Барселона. Аргентинскиот фудбалер првите месеци од престојот во Париз ги помина во хотел, а подоцна се пресели во луксузна вила лоцирана во близина на резиденциите на неговиот сонародник Ангел ди Марија  Но и тоа очигледно не му беше доволно.

На сето ова El Confidencial го додава и фактот дека блискиот пријател на Меси, Луис Суарез на почетокот на оваа сезона зборуваше за незадоволството на Меси, па се добива впечаток дека неговиот престој во ПСЖ може да биде многу краток. Килијан Мбапе наводно веќе договорил се со Реал, па следната сезона нема да биде во редовите на Париз. Дали ПСЖ ќе остане и без Меси?

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!