Вие имате прво да ја знаете вистината

НАДАЛ ВО МЕЛБУРН СО АПЛАУЗ ГО ПОЗДРАВИ СЕКОЈ РИВАЛ- ОСВЕН ЕДЕН: На социјалните мрежи ВРИЕ за потегот на Шпанецот (ВИДЕО)

Имено, оние кои внимателно го следат секој чекор на шпанскиот тенисер добија интересен детал – Надал на Австралија Опен аплаудираше на секој противник, освен на еден на кој не му аплаудираше.

Додека ривалот Ози Опен се пакуваше за да го напушти теренот, Шпанецот со аплауз би го поздравил неговото заминување во соблекувалната.

Сепак, тоа не се случи.

Намерно или не, можеби ќе дознаеме еден ден.

Може да се претпостави причината, бидејки Канаѓанецот протестираше поради одолговлекувањето на Надал помеѓу првиот и вториот сервис.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!